Тендерні закупівлі KERNEL
Kernel - відомий глобальний виробник та експортер соняшникової олії, який є найбільшим українським виробником і експортером зернових культур, а також ключовим постачальником сільськогосподарської продукції з Чорноморського басейну на міжнародні ринки. Доля компанії в світовому експорті соняшникової олії становить приблизно 8%. Продукція Kernel постачається до понад 70 країн світу. Kernel має дочірні підприємства в Швейцарії, ОАЕ, Польщі та на Кіпрі.
Kernel є членом та активним учасником численних українських та міжнародних професійних та бізнес асоціацій, таких як: Американська торгова палата в Україні, Європейська бізнес асоціація, Українська зернова асоціація, Український клуб аграрного бізнесу, Українська зернова асоціація та інші.
Найвідоміші бренди Kernel: Щедрий дар, Стожар, Olio, Marinado, Blank, Premi, Kernel Classic.
Найбільш популярні категорії закупівель Кернел на Salesbook: закупіля ЗЗР, закупівля добрив, закупівлі послуг найму сільськогосподарської техніки, закупівля внутрішніх перевезнь, закупівля ремонту техніки та автотранспорта, тощо.
Комерційні тендери України на сайті Salesbook. Тендер на закупівлю просто і швидко: створення, проведення, пошук тендерів.
Як знайти потрібний тендер на майданчику Сейлзбук
Якщо Ви продаєте свою продукцію (чи послуги) і шукаєте хорошого покупця, участь у тендері допоможе не тільки укласти угоду, але й побудувати довгострокові відносини. Взяти участь у тендері неважко - потрібні всього пара хвилин, щоб знайти цікавого для Вас покупця і зробити йому комерційну пропозицію. На порталі тендерних закупівель Salesbook великі і малі постачальники можуть знайти закупівельників будь-яких товарів, послуг або робіт:
- тендери на будівництво Києва, Дніпропетровська, Одеси, Запоріжжя, тендери на будівельні роботи і матеріали в інших обласних центрах України;
- тендери на перевезення пасажирів чи вантажів, надання транспортно-експедиційних послуг;
- закупівлі для потреб агропромислових підприємств: ветеринарні препарати, корми, добрива, насіння, засоби захисту рослин, сільськогосподарська техніка для жнив, сівби, ґрунтообробки, та запасних частин для неї;
- на постачання продуктів, спецій і харчових добавок; фасувального, холодильного, торгового устаткування для харчових виробництв;
- тендери на юридичні послуги, проектні роботи, на рекламу, поліграфію, організацію та проведення заходів, виготовлення меблів та інших виробів і конструкцій та багато іншого.
Географія торгів на сайті широка і включає розміщені підприємствами Заходу, Центру і Сходу України тендери: Харків, Кривий Ріг, Житомир, Львів, Івано-Франківськ та інші міста. Все це – відкриті тендери приватних комерційних компаній і холдингів на закупівлю товарів чи послуг для бізнесу і потреб власного виробництва. Для пошуку тендерів сайт має зручну систему фільтрації: Ви можете шукати відповідний тендер онлайн за організаторами торгів (окремому закупнику або групі компаній), по регіону, за класифікатором (CPV-коду єдиного закупівельного словника України) та іншим параметрам. Після реєстрації на сайті інформація про нові відкриті торги у вашій галузі буде надіслана на вашу електронну адресу. Також Ви можете створювати свої бізнес-кола, відзначаючи цікавих Вам закупників і регулярно отримуючи інформацію про розміщення ними планів закупівель та початку проведення торгів.
Комерційні тендери в Україні: закупівлі на конкурентній основі
Будь-який тендер передбачає конкурентну боротьбу між постачальниками за надання оптимальних для закупника умов продажу свого товару або послуги (не обов'язково це мінімальна ціна продажу, часто необхідною є сукупність параметрів поставки, наприклад, враховується швидкість і ціна транспортування). Тому тендер на закупівлю з одним учасником торгів (з однією тендерною пропозицією) не може відбутися. Така ситуація для закупівельника – сигнал про те, що вимоги до постачальників перевищують їхні ринкові можливості. Або ж закупник може прийняти рішення про укладення прямого договору з цим єдиним постачальником, що подав пропозицію, якщо це дозволяє внутрішня система контролю закупівельних бізнес-процесів його компанії – позаяк законодавчі обмеження щодо проведення комерційних закупівель в Україні відсутні, а наявна пропозиція повністю відповідає запиту закупника. З метою максимального задоволення запиту закупників на конкуренцію постачальників, тендерний майданчик Salesbook проводить прийом заявок на участь у тендерних торгах безкоштовно. Щоб стати учасником торгів, постачальнику потрібно лише зареєструватися на порталі та подати заявку. Велика база постачальників забезпечить для Вас найбільш конкурентні - тобто, вигідні умови закупівлі продукції, робіт або послуг.
Як створити тендер в один клік?
Створювати тендери тепер стало дуже просто. Достатньо бути зареєстрованим учасником мережі (а Ви все ще можете зареєструватися абсолютно безкоштовно). Варто тільки натиснути кнопку "створити тендер" на Головній сторінці, і Ви потрапите у зручний інтерфейс створення тендерів. Заповнюючи покроково форму і слідуючи інформації у підказах, Ви без проблем зареєструєте свій тендер за всіма правилами закупівельних процедур. Далі залишається тільки відстежувати прийом пропозицій та хід аукціону. А в призначений термін Ви виберете переможця! Зручно, чи не так?!
Чому вигідно створити електронний тендер на майданчику Salesbook:
- Це просто. Для управління тендерним модулем не потрібна кваліфікація тендерного спеціаліста - всі параметри загальновідомі та інтуїтивно зрозумілі, оповіщення потенційних постачальників відбувається автоматично та миттєво, їх пропозиції «зважуються» за всіма зазначеними критеріями;
- Це швидко. Щоб створити свій перший електронний тендер, у Вас займе всього кілька хвилин (враховуючи, що потрібно буде заповнити дані про компанію), а створення наступних тендерів відбувається буквально в один клік!
- Це економно. Не потрібно оплачувати супровід тендеру, створювати і проводити тендери можуть співробітники відділу закупівель або інших підрозділів у межах своїх повноважень і бюджетів, а заключний аукціон забезпечить найкращу ціну поставки;
- Це ефективно - управління закупівлями і взаєминами з постачальниками з використанням електронних тендерних процедур виводить бізнес на новий рівень!
Як проводяться тендери онлайн
Електронні тендери проходять у 2 тури: спочатку проводиться прийом тендерних пропозицій, потім серед учасників проводиться електронний аукціон. Закупівельники можуть встановлювати кваліфікаційні вимоги до учасників/продавців: наявність відповідної матеріально-технічної бази, складу в певному регіоні і т. п. Всі вимоги, яким мають відповідати учасники, та алгоритм визначення переможця (формула розрахунку, якщо використовується механізм розрахунку за приведеною ціною) зазначаються закупником у тендерній документації, що публікується при розміщенні тендера на торговому майданчику. Розрахунок за приведеною ціною/вартістю застосовується, коли необхідно враховувати нецінові (не вартісні) критерії та умови поставки. Електронний майданчик забезпечує автоматичне інформування учасників торгів про всіх процедурах і рішеннях в ході їх проведення.
Інформація для закупника
-
Коли і з якої суми (закупівлі) оголошується тендер
Мінімальна і максимальна сума закупівлі для комерційних підприємств не обмежується і залежить від внутрішніх регламентів вашої організації, тобто Ви можете оголосити тендер на будь-яку суму. Зазвичай для їх проведення застосовуються ті ж межі, що встановлені законом про публічні закупівлі: процедура відкритих торгів (відкритий тендер) застосовується для товарних закупівель вартістю від 200 тис. грн. до 133 тис. євро і закупівель робіт вартістю від 1,5 млн. грн. до 5150 тис. євро. Для закупівель на велику суму проводиться відкритий тендер з пре-кваліфікацією.
-
Як організувати і провести тендер на закупівлю серед постачальників
Щоб легко і швидко провести закупівлю на нашому тендерному майданчику, необхідно виконати декілька простих кроків:
- Визначити передбачувану суму (початкову ставку) і умови закупівлі;
- Створити і розмістити на нашому сайті заявку на проведення тендеру;
- Прикріпити необхідну тендерну документацію;
- Стежити за повідомленнями системи про надходження пропозицій та проведення аукціону;
- Вибрати переможця і укласти договір.
Оголошення вашої компанії про початок тендеру буде автоматично розіслано всім продавцям/виробникам аналогічної продукції (послуг, робіт), зареєстрованим на порталі. Ви можете додатково надіслати повідомлення постачальникам із власних бізнес-кіл або вибрати закриті торги з обмеженою участю, щоб інформація про них була доступна лише вузькому колу учасників.
-
Де розмістити (створити) тендер
Оголошення про проведення тендеру розміщується на електронному майданчику комерційних торгів. Щоб створити новий тендер, потрібно заповнити електронну заявку в системі. З цього часу він стає доступним всім потенційним продавцям (якщо використовується процедура відкритих торгів). Платформа Salesbook забезпечує можливість пошуку і перегляду тендерів всім постачальникам без обмежень, без реєстрації на сайті, а зареєстрованим користувачам розсилаються автоматичні повідомлення про початок торгів.
-
Ким і як визначається термін проведення тендеру
Термін проведення визначає сам замовник – організатор торгів, виходячи з можливостей потенційних учасників подати необхідні для участі документи (але не менше 1 дня). Щоб отримати максимально низьку ціну закупівлі, Ви можете встановити умову продовження терміну прийому тендерних пропозицій (1-го туру): коли надходить пропозиція з ціною меншою, ніж найкраща ціна до цього моменту, термін прийому пропозицій автоматично продовжується на встановлений час (від 15 хвилин). Це дає шанс іншим учасникам скорегувати свої заявки в бік зниження ціни.
-
Як внести зміни в тендер
Ви маєте право внести зміни до оголошеного Вами тендера на 1-му етапі (прийому пропозицій) або ж взагалі відмовитися від його проведення. Якщо Ви внесли зміни в тендерну документацію після того, як деякі учасники вже подали свої заявки, необхідно повторно надіслати запити на отримання нових комерційних пропозицій.
-
Як відбувається допуск до тендеру і вибір переможця
Для відкритих тендерів після 1 туру (прийому пропозицій) автоматично оголошується і проводиться електронний аукціон на пониження. За результатами аукціону закупник розглядає тендерні пропозиції, починаючи з мінімального, та приймає рішення про укладення договору на поставку. Для відкритих тендерів з пре-кваліфікацією закупник спочатку розглядає отримані тендерні пропозиції, а потім приймає рішення про допуск учасників до 2-го туру – електронного аукціону. Протокол розгляду тендерних пропозицій складається організатором торгів відповідно до внутрішніх положень. Про допуск до аукціону учасники повідомляються через систему торгів на майданчику Salesbook.
-
Відхилення тендерної пропозиції
Тендерні пропозиції можуть бути відхилені організатором торгів з причин невідповідності до умов поставки, закінчення строку дії, відсутності тендерного забезпечення та інших причин, які є вагомими для закупника (і зазначені у тендерній документації чи в документах учасника). Принцип відкритості електронних торгів передбачає, що закупник повідомляє про причини відмови учаснику, пропозиція якого відхилена. При цьому організатор (компанія-закупник) має право не вибирати переможця в тендері після його проведення, однак повинен вказати підставу для такої дії та повідомити всіх учасників.
-
Скільки коштує розмістити тендер (на сайт тендерів)
На сьогодні тендерна платформа Сейлзбук безкоштовна як для замовників, так і для продавців (постачальників).
-
Як укладаються тендерні договори
Укладення договору між закупником і постачальником проходить поза тендерної платформи Сейлзбук і здійснюється за прийнятими у закупника правилами і каналами зв'язку. Система Salesbook не контролює виконання сторонами умов укладеного за підсумками тендерних торгів договору (контракту на поставку).
-
Чи можна відмовитися від результатів тендера
Обидві сторони – і замовник (організатор), і постачальник (переможець у тендері) – мають право відмовитися від укладення договору. Це не анулює підсумки проведення тендеру у системі, але і не створює жодних зобов'язань для сторін (договірні відносини між якими відсутні).
Інформація для постачальника
-
Що таке тендер і як взяти в ньому участь
Тендер – це процедура конкурентного відбору серед постачальників для здійснення закупівлі за найкращою ціною (або за комплексом оптимальних умов поставки). Тендер оголошується закупником. В ході тендеру продавці роблять закупнику комерційні пропозиції, а електронна торгова система фіксує їх, відбирає і визначає найкращу ціну. По закінченні етапу прийому пропозицій проводиться автоматичний аукціон, на якому учасники можуть знижувати свої попередні ціни. Той, хто запропонував найнижчу ціну, стає переможцем аукціону. Ціна не завжди є визначальним фактором при виборі переможця - іноді необхідно враховувати кілька параметрів, які впливають на визначення вартості поставки. У цьому випадку організатор торгів надає алгоритм розрахунку з урахуванням приведеної вартості, за яким система призводить всі пропозиції до єдиного вигляду і зіставляє отримані цифри. Крім того, замовник може відмовити в укладенні договору переможцеві аукціону з найнижчою ціною пропозиції з обґрунтованих причин – тоді він продовжує розглядати всі пропозиції, що надійшли в порядку зростання ціни і приймає рішення про вибір переможця з учасників тендеру з більш високими цінами.
Для участі в тендері необхідно:
- Ретельно вивчити тендерну документацію на предмет відповідності вашої пропозиції умовам закупника;
- Зареєструватися на нашому веб порталі;
- Подати електронну заявку – тендерну пропозицію;
- Прикріпити файли з відповідною документацією;
- Відслідковувати повідомлення системи для своєчасного участі в аукціоні;
- Отримати повідомлення про підсумки проведення тендеру.
Якщо в тендері кілька лотів, пропозиції подаються по одному, кільком або всім лотам, у торгах щодо яких хоче брати участь постачальник (якщо з боку закупника на це немає обмежень). По кожному лоту подається одна (окрема) тендерна пропозиція.
-
Що потрібно знати і як підготувати документи для участі в тендері
Комерційні тендери не регламентуються законодавством України. Вимоги до постачальників і пакету документів для участі в комерційних торгах визначає закупник (організатор торгів). Якщо Вам незрозумілі умови тендеру, Ви маєте право отримати від організатора торгів роз'яснення щодо порядку та умов участі, направивши йому відповідний запит засобами системи. Якщо Ви не згодні з результатами тендеру, Ви маєте право отримати від замовника (організатора) інформацію про причини відхилення вашої пропозиції та підстави для визнання учасника переможцем тендеру (крім інформації, що становить комерційну таємницю або носить конфіденційний характер згідно чинного законодавства України). Якщо Вас визнано переможцем аукціону, і Ви, і організатор торгів має право відмовитися від укладення договору за підсумками тендеру в односторонньому порядку. Перелік документів та умов участі в тендері вказується замовником у тендерній документації, яка прикріплюється до оголошення про проведення тендеру. Оголошення доступні всім відвідувачам сайту Salesbook. У відкритому тендері можуть брати участь всі бажаючі, в тому числі продавці - приватні особи, якщо це не суперечить вимогам замовника. Якщо Ви вперше берете участь у тендері або не маєте в штаті спеціаліста відповідної кваліфікації, Ви можете замовити послугу «тендер під ключ» - супровід тендерів нашими фахівцями.
-
Скільки коштує подати заявку на участь
Подати тендерну пропозицію на тендерному майданчику Сейлзбук можна безкоштовно, після простої реєстрації на сайті.
-
Кінцевий термін подання тендерної пропозиції
Строк подання тендерних пропозицій вказується організатором в оголошенні про початок тендеру. Автоматичне продовження строку трапляється, якщо замовник передбачив таку умову і надійшла пропозиція з ціною нижче, ніж краща ціна до цього моменту – таймер у рядку оголошення оновлюється. За цей час Ви можете змінити свою першу заявку, з урахуванням інформації про нову ціну. Якщо в статусі тендеру зазначено, що прийом пропозицій завершений – це означає, що термін їх прийому закінчено і Ви не зможете подати (або змінити) заявку на участь.
-
Як виграти тендер на поставку
Щоб виграти тендер, ваша компанія повинна врахувати кілька факторів:
- Налаштувати систему повідомлень і систематично моніторити всі комерційні тендери України чи тендери по окремому регіону;
- Вибирати закупника і тендер, які найбільш відповідають вашим інтересам;
- Швидко сформувати і подати тендерну пропозицію, щоб можна було відкоригувати його в межах строків подання;
- Своєчасно направляти запити на уточнення будь-яких неясних або розпливчастих умов та характеристик передбачуваної поставки;
- Запропонувати кращі (з оптимальних для Вас) умови і ціну;
- Надати повний пакет документів, необхідних закупником;
- Надати докази ваших переваг і хорошої ділової репутації;
- Вибрати стратегію проведення аукціону і слідувати їй.
Не варто демпінгувати з метою перемоги в тендері – якщо немає можливості виконати зазначені умови, закупник не стане укладати з вами договір. Ще гірше, якщо такий договір з Вашої ініціативи все ж буде укладений – це буде Вам коштувати не тільки ділової репутації та скасування контракту, а й фінансових втрат. А якщо в результаті демпінгу в тендері переможе інший нетерплячий учасник, то його пропозиція теж може бути відхилена і договір на поставку - за справедливою ціною - а також перспективний партнер-закупник дістанеться вашій фірмі.